دين برتر

به نام صاحب ترانه‌های کاميابی

سالها بود اين سئوال ذهنم را به خود مشغول کرده بود که آيا جايگاه تمامی غيرمسلمانان در دوزخ خواهد بود يا خير (و در اين حال از زبان تمامی آنانی که دين اسلام را بدون مطالعه و تنها از روی تعصب برايم تفسير می‌کردند پاسخ مثبت می‌شنيدم) و از خود می‌پرسيدم چرا آنکس که ناخواسته مولود خانواده‌ای غيرمسلمان گشته بايد از بهشت جاويدان رانده شود و اگر حقيقتا چنين است پس چگونه می‌توانم اکمال، رحمت و مغفرت دين اسلام را برای خود توجيه کنم. تا اينکه خواندن آيات يکی ديگر از ترانه‌های کاميابی خداوند نه تنها مرا روشن ساخت بلکه عشقم را به دينم بيشتر و اعتقاداتم را راسختر نمود. آن ترانه چنين می‌گويد:

برخی از اهل کتاب کسانی هستند که به خداوند و کتاب آسمانی شما و هم کتاب آسمانی خودشان ايمان دارند، در حالتی که مطيع فرمان خدا بوده، آيات خدا را به بهای اندک نفروشند. آن طايفه اهل کتاب را نزد خدا پاداش نيکوست. (آيه‌ی ۱۹۹ ترانه آل‌عمران)

همانا دين پسنديده نزد خدا آئين اسلام است. (آيه‌ی ۱۹ ترانه آل‌عمران)

و آنجا بود که خداوند را شاکر شدم به خاطر اينکه در کانونی تولد و پرورش يافته‌ام که دين برترش که اينچنين با رحمت و رافت با انسانها برخورد ميکند، حافظ و هادی آن بود و از طرفی در اين فکر بسر بردم که ايکاش مروجان دين اسلام واقعيات موجود در قرآن را بطور کامل و بدون تحريف برايمان بازگو می‌کردند تا اينچنين دچار شک و  جدايی از دين نمی‌گشتيم و نيز اين مسئله برايم محرز شد که اگر کسی دينی غير از اسلام را برگزيده باشد اما در چهارچوب آن دين حرکت کند و خداپرستی را در زندگی سرلوحه کارش قرار بدهد مسلما آن فرد مشمول رحمت و مغفرت خدا خواهد بود.

در پناه حق

/ 35 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
alone

خوشحال می شم بهم سر بزنی!

سارا

اما همه مثل آقا مهرداد اين توانايی رو ندارن که کودک درونشون را شاد نگه دارند....کار سختی است..

alone

از اينکه بهم سر زدی ممنون! منupکردم خوشحال می شم بازم بيای!!

نيمچه سرباز

سلام. از وبلاگ شما واقعا خوشم آمد. سعی می کنم مطالبش را دنبال کنم. التماس دعا

zorba

بابا هادی خان يه حرکتی چيزی...نميخواهی اپديت کنی؟

مهدي

سلام. ممنون که به حرف سی و سوم سر زدی.

zorba

هادی خان هم پای رفتنت هست و هم جای موندنت...جای موندنت هست چون خيلی دوستت داريم ...پای رفتنت هست و نميری چون خيلی بزرگواری....برات ارزوی موفقيت و شادی ميکنم...منتظر نوشته هات هستم هااااااااا

نرجس

من همچنان در انتظار مطلب جديد می‌سوزم....

لیلی

سلام همراه گرامی .... درود بر شما که به تحقيق می پردازی و بر تمام موهبتها چشم خود را باز می کنی ! حرفت رو قبول دارم ... يا حق و التماس دعا در اين ايام